Nyitólap Szakirodalom Szakirodalmak

Magas szakmai és grafikai színvonalú mű, melyet minden óvodapedagógus és tanító haszonnal forgathat. Külön említésre méltó erény a kiadvány komplexitása és feldolgozott téma hiánypótló jellege. A kiadvány a városban élő 6-8 éveseknek, nagycsoportos óvodásoknak, 1. és 2. évfolyamos iskolásoknak készült.

Dr. Nádai Magda: Csörgőfáról cinke szól - A kisgyermek találkozása a városi növényekkel és állatokkal„Ismered a széncinkét? Ha „kicsit ér” fütty-szót hallasz, valahol a közeledben csipegeti a begyrevalót. Talán éppen egy csörgőfán, amire ha márciusban rácsimpaszkodsz, az egész koronáján csilingelnek „termés-gyerekei”.

Tudtad-e, hogy szivarfa és hóbogyó is él a közeli parkban? Hogy vörös vércse látására, csonttollú szemlélésére nem kell erdőbe gyalogolnod? Hogy a csupasz telekre beköltözik a mező gyógynövényekkel és fürge futrinkákkal, szivárványos pillangókkal, csíkos házú csiga-bigákkal, mocorgó sündisznócskákkal?

Városokban az ember az „úr”. Néhányan semmibe veszik a fákat, virágokat, madarakat, apró állatkákat. Te okosabb légy! Városlakó társakat láss bennük! Első lépés az ismerkedés. Ez a könyvecske megbízható irányítód lesz!”

A városi élővilág széleskörű megismerésére az utóbbi időben nem készült kiadvány, az utolsó 1998-ban, amely 47460/1997.XV. számon szerepelt az MKM taneszköz listáján, mint környezetismereti segédkönyv. Az új kiadvány ennek korszerűsített, jelentősen kibővített és aktualizált változata, mely három részből épül fel:

1. Gyerekeknek szóló színes füzet 72 oldal
2. Tanárt, szülőt segítő, útmutató füzet, 64 oldal