Nyitólap Pályázat

Pályázati eredmények „Zöld Óvoda” és „Örökös Zöld Óvoda" cím elnyerésére

Pályázati eredmények 2019

Döntés a 2019. évben benyújtott Zöld Óvoda és Örökös Zöld Óvoda pályázatokról!

Az Agrárminisztérium környezetvédelemért felelős helyettes államtitkára és az Emberi Erőforrások Minisztériuma köznevelésért felelős államtitkára meghozta döntését a Zöld Óvoda és Örökös Zöld Óvoda pályázatokról.

Az Agrárminisztérium és az Emberi Erőforrások Minisztériuma megbízásából a Magyar Mezőgazdasági Múzeum és Könyvtár 2019-ben tizenharmadik alkalommal hirdette meg a Zöld Óvoda és az Örökös Zöld Óvoda nyílt pályázatot óvodák számára.

2018. szeptember 06. és 2019. szeptember 05. között összesen 236 feladatellátási hely nyújtotta be pályázati anyagát (48 intézmény első alkalommal, 78 intézmény második alkalommal, 66 intézmény harmadik alkalommal, 41intézmény az Örökös Zöld Óvoda címre, 3 intézmény pedig Zöld Óvoda Címmegtartásra pályázott).

A 2019. április 30-ig beérkezett 29 érvényes pályázatból Zöld Óvoda és Örökös Zöld Óvoda címet mind a 29 intézmény elnyerte. (15 először, 5 másodszor és 4 harmadszor, valamint 5 Örökös Zöld Óvoda címre pályázó feladatellátási hely).

2019. május 01. és szeptember 5. között 207 feladatellátási hely nyújtott be érvényes pályázatot. A pályázatok közül idén 206 feladatellátási hely nyerte el a Zöld Óvoda, Örökös Zöld Óvoda címet (33 első alkalommal, 73 második alkalommal, 61 harmadik alkalommal és 36 Örökös Zöld Óvoda és 3 Zöld Óvoda Címmegtartásra pályázó intézmény).

Az oklevelek átadására és az ünnepélyes eredményhirdetésre 2020. január 23-án 10:30 órától szakmai nap keretében kerül sor Budapesten, a Magyar Mezőgazdasági Múzeum és Könyvtárban (1146 Budapest, Városliget, Vajdahunyadvár), amelyre a nyertes feladatellátási helyek vezetőit várjuk.

A címet elnyerő intézményeknek ezúton is gratulálunk!

A 2018. szeptember 06. és 2019. szeptember 05. közötti időszakban nyertes feladatellátási helyek teljes listája:

Először pályázó intézmények

Másodszor pályázó intézmények

Harmadszor pályázó intézmények

Örökös Zöld Óvoda címre pályázó intézmények

Zöld Óvoda Címmegtartó óvodák

A 2019-es pályázatok értékelésébe személyesen 2020. január 28.- 29.-én van lehetőségük betekinteni Budapesten a Magyar Mezőgazdasági Múzeum és Könyvtárban (1146 Budapest, Városliget, Vajdahunyadvár) 9 órától 16 óráig.

Időpont egyeztetés: szemmelveisz.ildiko@mmgm.hu