Nyitólap Információk

Hortobágyi Nemzeti Park

www.hnp.hu/hu

Madárgyűrűzési bemutató a Hortobágyi-halastónál - Vezetett túra (április 16. 7.00 óra)

Közép-Európa egyik legismertebb madárélőhelyén található gyűrűző állomáson szakemberek vezetik be a nagyközönséget a madárgyűrűzés rejtelmeibe.

Találkozó: Hortobágy-halastavi Kisvasút indítóállomástól kb. 300 méterre lévő Madárgyűrűző Állomáson

A program időjárásfüggő (nagy esőzés illetve erős szél esetén a program elmarad).

Föld napi madarásztúra és csillagséta Hortobágyi-halastón (április 17. 18:15)

A csillagséta során a látogatók a Hortobágy-halastavi Kisvasúttal juthatnak be a Kondás-tóhoz, ahol a délutáni, alkonyati órákban a tavaszi vízimadárvilággal ismerkedhetnek. Ebben az időszakban a különböző récefajok nagy csapatokban mozognak, a vonuló partimadarak is tömegesen vannak jelen, már igen nagy a nyüzsgés a sztyeppi sirályok fészkelőszigetén is. Napnyugta után gyalogtúra keretén belül, a hangulatos békakoncert kíséretében visszasétálunk az indítóállomásra, ahol csillagász szakvezető segítségével ismerkedhetnek az éjszakai égbolttal. A Hortobágyi Csillagoségbolt-park területén a mesterséges fények hatása minimálisan érzékelhető, így a túra során különös élményt nyújt az égi testek megfigyelése.

A program időjárásfüggő!

Jelentkezési határidő: 2016. április 16. 12.00 óra

Találkozó: Hortobágy-halastavi Kisvasút indítóállomása

Jelentkezés és információ: (+36 52) 589-000 turizmus@hnp.hu

Madárgyűrűzés bemutatók és rovar-megfigyelő programok (április 22. 8:00)

A Föld napja alkalmából madárgyűrűző és rovarmegfigyelő túrák a Tiszakürti Arborétumban.

A túrákat a Hortobágy Nemzeti Park Igazgatüság szakemberei vezetik.

Minden korosztály értékes információkkal és szép élményekkel gazdagodhat egy ilyen rendkívüli alkalommal, ami csak a természetben tapasztalható meg.

Föld napja a Hortobágyi Madárparkban (április 22-23.)

Helyszín: Hortobágy, Hortobágyi Madárpark

Egész napos program természetfilm vetítéssel, solymászbemutatókkal, madártoll felismerő versennyel, madárfotózással.

Információ: (+36 52) 369-181 madarkorhaz@gmail.com

A Puszta Napja (április 23.)

Helyszín: Hortobágy

Föld napja rendezvények a Pusztában:

Kerékpáros geocaching túra a Hortobágyi turistaúton

Föld napi madarásztúra és holdséta Hortobágyi-halastón (VT*)

Föld napi madárgyűrűzés a Tisza-tavi Vízi Sétányon

Pásztorok viselt dolgai – Életre kelt múzeumok

Információ: (+36 52) 589-000 info@hnp.hu

Hortobágyi racka nap a Pusztai Állatparkban (április 23.)

A hortobágyi racka juhfajta népszerűsítése és a tenyészállat utánpótlást biztosító értékesítés a cél. Mind a nagyközönségnek, mind pedig a szakembereknek különleges élményt nyújt a tenyészállatok látványa és a hortobágyi juhászok szakmai fogásai.

Információ: (+36 52) 589-110 turizmus@hortobagy.eu

Szent György-napi Országos Bio- és Kézműves Vásár (április 23.)

Bioételek, bioborok, bioméhész termékek, természetes kozmetikumok, gyógyhatású népi termékek vásárával és színes programokkal várja minden kedves látogatót.

Helyszín: Hortobágy

Információ: (+36 52) 369-488 hortobagyi.delibab@gmail.com

Föld napja a Tisza-tavi Vízi Sétányon madárgyűrűzéssel (április 23.)

A szokásos ingyenes szakvezetés mellett izgalmas társasjátékokkal, fejtörőkkel és memóriajátékokkal készülünk kicsiknek és nagyoknak. Vendégeink ismét bekapcsolódhatnak a mindig nagy sikernek örvendő madárgyűrűzésbe. Újdonságként csillagász szakember segítségével nézhetik meg vendégeink a napkitöréseket.

Helyszín: Poroszló

Információ: (+36 30) 863-2775 vizisetany@hnp.hu

Farkas majális a Hortobágyi Vadasparkban (április 29.-május 1.)

Ismertető a magyarországi farkasokról, a szürke és a nádi farkasról, melynek során megismerhetik az állatok hazai előfordulását, életmódját, viselkedését.

Helyszín: Hortobágy-Malomháza, Hortobágyi Vadaspark

Információ: (+36 52) 589-000 info@hnp.hu

Majális a Hortobágyi Madárparkban (április 30.-május 1.)

Egész napos program madár- és madártoll felismerő versennyel solymászbemutatókkal, madárfotózással.

Helyszín: Hortobágy, Hortobágyi Madárpark

Információ: Tel.: (+36 52) 369-181 madarkorhaz@gmail.com www.madarpark.hu