Téli túrák nemzeti parkjainkban

Január 31-én és február 7-én közel húsz túraajánlattal várják a természetkedvelőket a Magyar Nemzeti Parkok.

A téli időszakban nemzeti parkjaink egészen más arcukat mutatják felénk. Akik a friss időben csatlakoznak az erdei túrákhoz, megismerhetik a természet igazi csendjét, a téli erdők és rétek varázsát. Ilyenkor, mikor a túrázók száma kevesebb, az erdők, a mezők és a vízpartok lakói is bátrabban előjönnek rejtekhelyükről. A természetvédelmi szakemberek ezeken a napokon olyan fokozottan védett területekre is elkalauzolnak minket, ahova más időszakban – az élővilág nyugalmának megőrzése érdekében – nem juthatunk el.

A Magyar Nemzeti Parkok színes ajánlataikkal mind a növény- és állatvilág, mind a magyar tájak szerelmeseinek a kedvében járnak.

További részleteket a csatolt tájékoztatókban (téli túrák és részletes program), valamint a www.magyarnemzetiparkok.hu/teliturak oldalon és a www.facebook.hu/MagyarNemzetiParkok webfelületen olvashatnak az érdeklődők.