Kirándulás a Madarak és Fák Napján

A Madarak és Fák napja alkalmából a Rákosmenti Százszorszép Óvoda természetismereti sétát szervez a Merzse-mocsárhoz!

A Zöld Óvodák Bázisintézményeként 2017. május 10-én szerdán, a Madarak és Fák Napján a XVII. kerületi Magonc nap keretében természetismereti sétát szervezünk az óvodához közeli Merzse-mocsárhoz.

A programon a Rákosmenti Óvodák nagycsoportos gyermekein (6 fős csapatok) kívül bárki részt vehet, így szeretettel várunk mindenkit a fent megjelölt napon 8.30 órára a Rákosmenti Százszorszép Óvodába.

A séta során szakvezetéssel megismerkedünk a Merzse-mocsár élővilágával. Segítségünkre lesznek a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület, valamint a Rákosmenti Mezei Őrszolgálat munkatársai is.

A gyerekek és felnőttek sok élményben részesülnek majd!

Szükséges felszerelések:

☼    kényelmes ruházat, túracipő (napvédő kalap, naptej, kullancs- és szúnyogriasztó, stb.)

☼    esőkabát

☼    hátizsák (a csapatok saját maguknak biztosítják az étkezést)

☼    visszazárható palackban víz

Találkozó helye:

Rákosmenti Százszorszép Óvoda

1171 Budapest, Rezgő utca 15.

Indulás az óvodától: kb. 9.00 órakor

Visszaérkezés az óvodához: kb. 14.00 órakor

A programmal kapcsolatosan bővebb tájékoztatás lehet kérni Dósa Katalin óvodavezető-helyettes, környezetpedagógustól (telefon: 257-8817).

Az óvoda megközelíthetősége:

☼    Őrs vezér térről a 97E busszal, leszállás a Zrínyi utcai megállónál

☼    Vonattal Budapest Keleti pályaudvarról (a Sülysápig közlekedő S60-as vonattal) Rákoskert vasútállomásig