„KERTBARÁTOK LEGSZEBB KERTJEI” 2019 VERSENYFELHÍVÁS

A Kertészek és Kertbarátok Országos Szövetségén (KKOSZ) belül a Kertészek és Kertbarátok Budapesti Szövetsége 2019-ben második alkalommal hirdet versenyt fővárosunk kerületeinek tisztasága, rendezettsége, virágos környezet kialakítása és haszonnövények termelése céljából.

A Budapest Főváros kerületeiben lakó és termelő kertbarátok az alábbi hat kategóriában nyújthatják be jelentkezésüket.

Kategóriák:

1)        Családi házak kertjei, kerti virág kiültetése, tisztasága, gondozottsága

2)        Családi házak előtti közterület, kerti virág kiültetése, tisztasága, gondozottsága

3)        A legszebb virágos lakótelepi előkert kialakítása, tisztasága, gondozottsága

4)        Lakótelepi erkélyek teraszok, tetőkertek virággal, haszonnövényekkel való kiültetése, gondozottsága

5)        Családi házak gazdasági (zöldségfélék, gyümölcs, szőlő), kultúr-kertjei, tisztasága, rendezettsége, gondozottsága

6)        Intézmények kertjei, tisztasága, rendezettsége, gondozottsága

A versenyzők értékelése kategóriánként történik. Egy versenyző több kategóriában is jelentkezhet.

1., Minden jelentkezőt a bíráló bizottság személyesen felkeres és értékeli, rögzíti képekkel a kertek       állapotát.

2., Az értékelés a beadott jelentkezési lapon megjelölt rögzített képekkel, video felvételekkel is alátámasztható.

3., Budapesti Kertbarátok nevezésénél nem akadály, és nem feltétel, hogy a művelt kert a saját kerületben, vagy Budapest területén legyen található.

4., Kertbarátok legszebb kertjei versenyre való jelentkezés nem zárja ki, hogy más versenyben is nevezést adjon be a kertbarát tag.

Elért eredmények alapján a helyezettek értékes ajándékokban részesülnek.

A versenyre való jelentkezés Adatlapon nyújtható be, amelyek 2019. március 25-től vehetők át a Budapesti szövetség elnökétől (András Károly), valamint a KKOSZ honlapjáról és innen is letölthető.

Jelentkezés leadásának határideje: 2019. május 30.

A jelentkezési lapot zárt borítékban, kérjük eljuttatni 1 példányban:

András Károly Budapesti Szövetség elnöke (1174 Budapest, Táncsics Mihály utca 1.), vagy

E-mail:  andras.karoly52@gmail.com

A versennyel kapcsolatban információt lehet kérni:
András Károly: 1174 Budapest, Táncsics Mihály utca 1. 06-30-9-429712

Az értékelését a bíráló bizottság 2019 június 15– július 20. között folyamatosan végzi

Eredményhirdetés a támogatók részvételével 2019. augusztus vége, szeptember eleje.

Budapest főváros környezete, tisztasága, szépítése érdekében felkérünk minden érdeklődőt, hogy jelentkezzen, előre is köszönve munkájukat.