Játékos foglalkoztató a harmadik évezred zöld óvodásainak és ökoiskolás kisdiákjainak

Natúrázzunk! címmel foglalkoztató füzet készült az SH/4/5 Zöld Óvoda, Ökoiskola Programok kiszélesítése című projekt révén az Oktatáskutató és Fejlesztő Intézetben.

A zöld óvodásoknak és 1-2. osztályos ökoiskolásoknak szóló foglalkoztató a Natura 2000 területek értékeinek megismerését szolgálja. Az óvodások és kisdiákok számára ismert feladatok – labirintus, párosító, sorba rendező – mellett QR-kód elérésű információk és játékok, vagy szerepjátékot támogató térábrázolás és kivágható rackanyáj segíti a felkészülést a kirándulásokra, erdei vagy tanyasi foglalkozásokra. A kiadvány a projektek tudatos összehangolásának, szinergiájának is példája: a Svájci-Magyar Együttműködési Program egy másik projektjének gyermekek számára készült fejlesztéseihez (csipogo.hu) is pedagógiai segítséget ad.

A foglalkoztató füzet teljes egészében (kivágós melléklettel és pedagógiai-szülői segédlettel) letölthető innen:

Forrás: Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet