Felhívás

A Fővárosi Közterület-fenntartó Zrt. idén is meghirdette gyermek- és ifjúsági pályázatait, a már évek óta népszerű Gyermekrajz- és Szépírói pályázatot, „Környezetünk jövője – Jövőnk környezete” címmel. Óvodások is pályázhatnak!

A Fővárosi Közterület-fenntartó Zrt. 2014. május 29-én ismét meghirdette a már évek óta nagy népszerűségnek örvendő gyermekrajz-pályázatát, ezzel hozzájárulva a tehetséges gyermekek képességeinek fejlesztéséhez, miközben környezettudatosságukat is növeli.

A pályázat címe: Környezetünk jövője – jövőnk környezete

A pályázat témája

Képzeld el, rajzold le:

• mit lehet tenni a hulladékkal a jövőben
  • milyen világban élünk majd
  • milyen lesz a jövő hulladékkezelése (a jövő kukásautói, takarítógépei, feldolgozóüzemei, szelektív gyűjtői, stb.)
  • kik és hogyan óvják majd környezetünk tisztaságát

Korosztályok:

• óvodás
  • alsó tagozatos
  • felső tagozatos

Mindhárom korosztályban 10-10 nyertest választanak ki, akik közül egy-egy fődíjat kerül odaítélésre. A zsűri egy-egy különdíjjal is jutalmazhat pályaműveket indokolt esetben.

Kategóriák:

A pályázók készíthetnek rajzot, festményt, montázst, illetve képregényt.

A pályázó gyerekek nevét, életkorát, lakcímét, e-mail címét és telefonszámát kérjük, írják rá az alkotások hátoldalára!

A beérkező munkákat zsűri értékeli. A zsűri tagjai:

• Fábián Noémi képzőművész, a MOME és a Budai Rajziskola tanára, a zsűri elnöke
  • Orendi Éva edukációs csoportvezető, FKF Zrt.
  • Ráduly Adrienn PR főmunkatárs, FKF Zrt.

A pályázás módja:

• minden óvodás, alsó és felső tagozatos diák részt vehet a pályázaton
  • lakóhely tekintetében a pályázókkal szemben nincs kikötés
  • a szerzői jogok értelmében bárki pályázhat saját művel szakmai képzettségtől függetlenül

A pályaműveket postai úton, illetve e-mail-ben várja az FKF Zrt. Kommunikációs, PR és Társasági Kapcsolatok Főosztályának Edukációs Csoportja, az alábbi elérhetőségen: 1081 Budapest, Alföldi u. 7. rajz@fkf.hu

Beküldési határidő: 2014. október 31.

További információ: http://www.fkf.hu/portal/page/portal/fkfzrt/hs/archiv/sajtoanyagok/hir_2014/K%C3%96RNYZET%C3%9CNK%20J%C3%96V%C5%90JE%20%E2%80%93%20J%C3%96V%C5%90NK%20K%C3%96RNYEZETE