BÚCSÚ KLEIN IBOLYÁTÓL

Megrendüléssel értesítjük Olvasóinkat, a környezeti nevelőket, hogy Klein Ibolya a Kecskeméti Zöld Óvoda Bázisintézmény (Corvina Óvoda Ifjúság Úti Tagóvoda) Körlánc munkaközösség vezetője 47 éves korában türelemmel viselt, súlyos betegség után elhunyt.

Klein Ibolya nevéhez számos szakmai tevékenység kötődik, amely segítette a magyarországi Zöld Óvoda Hálózat megalapozását, fejlesztését. Hagyományt teremtett a Környezetvédő és Tudatos Fogyasztó Konferencia megszervezésével, melyet minden nevelési évben a legnagyobb szakmai hozzáértéssel bonyolított le. Ez évben már betegségével küzdve vett részt Tiszakécskén a konferencián, ahol „a megmaradás, a megőrzés stratégiáit kerestük”. Az óvodai környezeti nevelés iránti elköteleződése, érzékenysége, szenvedélye a régi volt. Pár hónappal később kiderült, hogy a győzelem esélye volt kicsi.

Hamvasztás utáni búcsúztatása 2015. szeptember 13-án vasárnap 10 órakor a Kecskeméti Ifjúsági Otthonban (6000 Kecskemét, Kossuth tér 4.) lesz.

Magyarországi Zöld Óvodák Hálózata

klein-ibolya.jpg